Roller do twarzy zyskał swój rozgłos i popularność dzięki Instagramowi. Testujące go kobiety zapewniały o jego cudownych właściwościach. Stosowany sumiennie i regularnie miał widocznie wygładzać zmarszczki i przynosić ukojenie zmęczonej i szarej skórze.
Jak działa roller do twarzy?
Wałeczek wykonany z kamieni półszlachetnych będzie idealnym dopełnieniem domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Najlepiej stosować go przed nałożeniem na skórę kosmetyków pielęgnacyjnych – dzięki temu wszystkie produkty będą się zdecydowanie lepiej wchłaniać. Poza tym taki masaż nie tylko poprawi wygląd naszej skóry. Masując przewody limfatyczne przyczyniamy się do szybszego wydalania z organizmu toksyn, dodatkowo udrażniając te przewody możemy pozbyć się obrzęków i opuchlizny. Aby zabieg przynosił pożądane efekty należy stosować go regularnie, najlepiej kilka 3 razy w tygodniu.
Rollery do twarzy występują w różnych formach – najpopularniejszy i najchętniej kupowany wałek to ten z dwoma końcówkami – mniejszą i większą. Większa końcówka wałka służy do masażu czoła, policzków i szyi, natomiast mniejszą częścią rollera masuje się delikatne okolice oczu, miejsca obok nosa i górnej wargi ust.
Rozpoczynając przygodę masażu rollerem z kamieni półszlachetnych warto pamiętać, aby jego ucisk na skórze nie był zbyt mocny. Należy delikatnie i z wyczuciem przesuwać nim po skórze, tak aby dało się odczuć ruch w naczyniach krwionośnych bez efektu naciągania skóry. W zależności od upodobań, można przed zabiegiem włożyć roller do lodówki – zimne wałki dodatkowo ukoją zmęczoną skórę, zmniejszą obrzęki, a także przyśpieszą zamykanie się porów.
Jak wykonać masaż rollerem?
Podczas wykonywania zabiegu masażu rollerem bardzo ważny jest kierunek ruchów wałka. Ruch powinien zaczynać się od środka twarzy, do węzłów chłonnych znajdujących się pod uszami, przy obojczykach i pod pachami. Zanim jednak rozpoczniemy masaż należy przede wszystkim dokładnie oczyścić twarz. W zależności od miejsca masażu należy wykonywać od 3 do 5 powtarzalnych ruchów.
W internecie istnieje wiele profesjonalnych filmików i opisów, na podstawie których osoba początkująca nauczy się podstaw wykonywania masażu. Poprawnie wykonywane ruchy w danych punktach twarzy, są bardzo istotne. Na przykład masowanie czoła należy zacząć od punktu znajdującego się między brwiami i przesuwać roller w górę do linii włosów. Następnie zaczynając ruch nad brwiami, kończymy go na skroni. Używając mniejszego wałka rolujemy delikatne okolice oczu. Można go również użyć w celu zniwelowania zmarszczek. Wystarczy regularnie masować bruzdę od 10 do 15 razy jeżdżąc rollerem w tę i z powrotem.
Kiedy nie stosujemy rollera?
Istnieje wiele przypadków, kiedy nie powinno się korzystać rollerów do twarzy. Przede wszystkim nie stosujemy go na uszkodzoną skórę i żyły, pieprzyki, siniaki i przecięcia, a także na rozległe zmiany trądzikowe, trądzik różowaty i skórę naczynkową.
Warto też wspomnieć, że rezultaty regularnych zabiegów zależne są też od wieku skóry, jej kondycji, typu cery, a także przebytych chorób. Sam masaż powinien być delikatny i pod żadnym pozorem nie powinien sprawiać jakiegokolwiek bólu.