i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

Renowacja parkietu i cyklinowanie
Lifestyle

Renowacja parkietu i cyklinowanie – etapy

Cyklinowanie to zamiennie mówiąc właśnie renowacja parkietów. Jednak zabieg ten trzeba wykonać nie tylko na starszej podłodze. Cyklinowanie parkietów musi być przeprowadzone także na nowo położonej, surowej podłodze. Potem można dopiero nałożyć olej lub lakier. No właśnie, co wybrać? W tym artykule dowiesz się, jak wygląda cyklinowanie parkietów pod olejowanie, a jak pod lakierowanie. Sprawdź, czym różnią się obie metody!

Renowacja parkietów – lakierowanie

Zacznijmy od renowacji parkietów, które mają zostać polakierowane. Wszystko zaczyna się oczywiście od cyklinowania. Najpierw zostaje przeprowadzone szlifowanie. Usuwa się tym sposobem lakier, który był wcześniej na parkiecie. W kolejnym kroku podłogę szpachluje się i uzupełnia wszelkie ubytki. Następnie przy pomocy specjalnej maszyny cały parkiet jest polerowany, aby go wyrównać. Teraz należy posprzątać podłogę z resztek zeszlifowanego i wypolerowanego drewna. Konieczny będzie tu odkurzacz przemysłowy. Na koniec należy nałożyć podkład, lakier, potem zmatowić powierzchnię i nałożyć drugą warstwę oleju. 

Cyklinowanie parkietów – olejowanie

W przypadku olejowania parkietów, cały zabieg cyklinowania nieco się różni. Jednak tutaj także zaczyna się od usunięcia resztek starej warstwy. Tak więc parkiet jest szlifowany. Kolejny krok to uzupełnienie ubytków przy pomocy spoiw i rozpuszczalników. Następnie całość się poleruje i przygotowuje do olejowania. W tym przypadku również trzeba wszystko oczyścić przy pomocy odkurzacza. Teraz przyszedł czas na pierwszą warstwę oleju. Może mieć on kolor lub być po prostu nawierzchniowy. Następnie nakłada się jeszcze jedną warstwę, w tym przypadku już tylko typ nawierzchniowy. 

Cyklinowanie, renowacja, układanie parkietów Kraków

Jeśli interesuje Cię cyklinowanie parkietu czy inne zabiegi w mieście Kraków, to odwiedź stronę parkietykrakow.com. Warto wiedzieć, że cyklinowanie parkietów to nie tylko renowacja. To także przygotowanie surowej podłogi do jej użytkowania. trzeba mieć też na uwadze, że cyklinowanie nie jest prostym zabiegiem. Wymaga uwagi, doświadczenia i odpowiednich narzędzi. Dlatego zawsze powinno się stawiać na polecanych fachowców. Jak ich znaleźć? Mogą być z polecenia lub można ich wybrać po dobrych opiniach w Internecie. Warto też zwrócić uwagę na maszyny i środki, na jakich pracuje dana firma. Wszystko to może dać nam do myślenia, czy jest ona profesjonalna i rzeczywiście zna się na rzeczy. 

Cyklinowanie parkietów to zabieg, który na pewno warto mieć na uwadzę, jeśli taki typ podłogi mamy w swoim domu. Sprawi on, że powierzchnia będzie pięknie błyszczeć, będzie trwała i odporna na upływający czas!