i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

Lifestyle Uroda Zdrowie

Botoks na włosy – czym jest i na czym polega?

Czym jest botoks na włosy? Samo słowo „botoks” wszystkim w pierwszej chwili kojarzy się z wypełnianiem zmarszczek mimicznych twarzy przy użyciu przerażających strzykawek. Nic bardziej mylnego. W przypadku zabiegu na włosach botoksu nie wprowadza się za pomocą strzykawek, co nie oznacza, że efekt nie jest równie spektakularny i pożądany przez wiele kobiet. Wszystko przez efekty jakie uzyskuje się po zabiegu – włosy niegdyś szare i zniszczone, w ciągu godziny odzyskują swój naturalny blask.

Czym jest botoks na włosy?

Botoks włosów to nic innego jak profesjonalny zabieg fryzjerski, który ma na celu odbudowę włosa, jego regenerację i poprawę kondycji. W efekcie włosy odzyskują swój naturalny blask, stają się elastyczne, gładkie, sypkie, miękkie i delikatne w dotyku.

Sam zabieg polega na wtłoczeniu w strukturę włosa składników odżywczych, które uzupełniają ubytki między korą, a otoczą włosa. Profesjonalne kosmetyki stosowane do botoksu zawierają głównie kwas hialuronowy, kolagen i jagody acai. Co ciekawe, zabieg poprawia wygląd włosa działając głównie bezpośrednio na jego wewnętrzną strukturę. Od razu po zabiegu włosy stają się miękkie, lśniące i zdecydowanie lepiej się układają. Kolor staje się bardziej żywy i mocniejszy.

Jak wygląda zabieg ?

Zabieg podzielony jest na trzy podstawowe etapy.
Podczas pierwszego etapu należy umyć włosy specjalistycznym szamponem, który otworzy łuski włosa. Dzięki temu wchłoną one wszystkie składniki odżywcze w dalszych etapach. Z reguły, włosy myje się dwukrotnie zostawiając na nich szampon na dodatkowe kila minut.
Kolejny etap to dokładne nałożenie serum na każde pasmo włosów. „Wtłacza” się je w otwartą strukturę włosa – oczywiście po wcześniejszym odsączeniu ręcznikiem papierowym nadmiaru wody z włosów. Serum znacząco poprawia kondycje włosów.
Na zakończenie zabiegu nakłada się maskę, która ma za zadanie zamknąć łuski włosów. Aby w stu procentach spełniła swoją rolę, należy pozostawić ją na włosach około 20 minut.
Cały zabieg trwa maksymalnie godzinę. Po przeanalizowaniu jego etapów można stwierdzić, że nie jest on inwazyjny, nie niszczy włosów – zatem nie ma przeciwwskazań do jego wykonania. Jego działanie jest odżywcze, nie obciąża włosów, nie niszczy ich ani nie osłabia. W związku z tym polecany jest przede wszystkim do włosów zniszczonych farbowaniem, rozjaśnianiem i codziennymi stylizacjami prostownicą lub suszarką. Najczęściej wykonywany jest po sezonie letnim, kiedy to kosmyki są przesuszone, zniszczone słoną lub chlorowaną wodą.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Na to pytanie niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedno jest pewne efekt odżywienia i regeneracji po zabiegu botoksem nie utrzymuje się na zawsze. Zazwyczaj utrzymuje się kilka miesięcy w zależności od tego jak często włosy są myte. Do utrzymania efektu niezbędne jest stosowanie szamponów pozbawionych SLS, parabenów i alkoholu. Dodatkowo warto sięgać po odżywki z keratyną lub kwasem hialuronowym. Pozwoli to długo cieszyć się efektem gładkich i lśniących włosów.