i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

Moda

Buty na zimę – jakie wybrać?

Koniec jesieni i początek zimy to okres, w którym większość osób zaczyna rozglądać się za butami zimowymi. Z zakupem butów na zimę lepiej jest nie zwlekać. Zakupu dokonać trzeba jeszcze zanim temperatura spadnie poniżej zera i zanim pojawi się pierwszy śnieg. Mogłoby się wydawać, że z wyborem obuwia na tę porę roku nie powinno być problemu. Wybór jest w końcu ogromny. Nic bardziej mylnego. Tak szeroki wybór wcale zadania nie ułatwia. Warto jest zatem wiedzieć na co zwrócić uwagę kupując obuwie zimowe, aby swojej decyzji nie żałować.

Ciepłe i eleganckie obuwie

Jakie cechy powinny posiadać dobre buty na zimę? Przede wszystkim powinny być ciepłe i dobrze się prezentować. Zimą aura może być różna. Z pewnością będą i takie dni, w którym temperatura znacznie spadnie poniżej zera. Dlatego dobre buty na zimę muszą gwarantować komfort termiczny. Jeszcze dekadę wcześniej często stało się przed niemałym dylematem. Albo buty bardzo ciepłe, ale niewyglądające zbyt stylowo albo buty prezentujące się niezwykle elegancko, ale już nie tak ciepłe. Dziś tego problemu już nie ma. Na obecne są marki, które oferują buty zimowe, które są zarówno ciepłe, jak i stylowe. Przykładem mogą być tu buty Rieker. Dzięki temu możliwy jest zakup butów ciepłych, stylowych i wygodnych.

Materiał wykonania

Buty na zimę muszą być również wyjątkowo trwałe i wytrzymałe. Będą bowiem miały do czynienia z niełatwymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego tak ważne jest to z jakiego materiału buty zostały wykonane. Dobrym rozwiązaniem na zimę będą buty ze skóry naturalnej. Przede wszystkim jest to materiał odporny na niskie temperatury. Dodatkowo dobrze dopasowuje się do kształtu stopy oraz pozwala stopom oddychać, dzięki czemu te się nie pocą. Co ważne, skóra naturalna jest również materiałem bardzo trwałym. Nawet przy bardzo niskich temperaturach nie pęka i nie ulega odkształceniu. Innym rozwiązaniem są buty z materiałów syntetycznych. Niezależnie od tego jaki rodzaj materiału się wybierze ważne jest, aby buty cechowała wysoka jakość wykonania. To gwarantuje dobra marka obuwnicza. I tu znów zaproponować można buty Rieker.

Podeszwa

Zimną ogromną rolę odgrywa także podeszwa buta. Jej głównym zadaniem jest ochrona stopy przed zimnem i wilgocią. Jednak to nie jedyne zadanie. Ważny jest tu również aspekt bezpieczeństwa. Pamiętać bowiem trzeba, że zimną często ma się do czynienia ze śliskimi, oblodzonymi chodnikami. Podeszwy w dobrych butach zimowych muszą zapewniać odpowiednią przyczepność. Stabilne i przyczepne podeszwy posiadają choćby buty Rieker. To pewność ochrony stóp przed niskimi temperaturami i zapewnienia bezpieczeństwa.