i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

gry planszowe
Lifestyle

Jak gry planszowe wpływają na rozwój dziecka?

Dzisiejsze możliwość pozwalają na zakup różnego rodzaju urządzeń elektronicznych czy zabawek dla maluchów. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem puzzli, klocków, układanek czy przytulanek. Dzieci kochają zabawki nie tylko różnokolorowe, ale i pomysłowe oraz kreatywne. Jakie mają znaczenie na ich rozwój?

Dlaczego warto stawiać na zabawki edukacyjne?

Wśród ciekawych zabawek są gry planszowe, które na polskim rynku są dostępne od wielu lat, jednak dopiero teraz przeżywają prawdziwe apogeum zainteresowania.

Na rynku dostępne są różne gry tego typu, niektóre z nich wyposażone są jedynie w planszę, a niektóre w kości czy pionki. Wśród popularnych gier planszowych znajduje się Monopoly, które niegdyś było zastępowane Eurobiznesem czy Fortuną. Jest to nieco bardziej skomplikowana gra i wymaga sporo czasu.

Wspólna zabawa może polegać jedynie na przesuwaniu pionków po planszy, jak w przypadku Chińczyka albo wymagać większego zaangażowania logicznego. Niektóre dadzą frajdę nie tylko starszym dzieciom, ale i rodzicom. Chcesz sprawić niespodziankę swoim dzieciom? Pożyczka bez bik pozwoli Ci na zakup wielu zabawek kreatywnych.

Na czym polega fenomen gier planszowych?

Zabawki edukacyjne są testowane przez specjalistów, a także opatrzone wieloma rekomendacjami pedagogów i psychologów dziecięcych. Gry planszowe wymagają nie tylko sprytu czy logicznego myślenia, ale też rozwijają motorykę dziecka, jego zmysły i kompetencje społeczne. Szczególnie polecane są gry logiczne i edukacyjne, bowiem uczą logicznego myślenia i wielu zagadnień, np. z zakresu geografii, przyrody czy matematyki.

Gry planszowe to także wpływ na rozwój procesów poznawczych. Dzięki nim dziecko rozwija się w sferze fizycznej oraz umysłowej ucząc się czytać, liczyć, zapamiętywać czy kojarzyć fakty. Ponadto wprowadzają graczy w świat fantazji, ponieważ zawierają wiele bajkowych elementów czy kolorowych postaci.

Drugim, niezwykle ważnym elementem jest fabuła i opis miejsca wydarzeń. Co najważniejsze, gry planszowe służą rozwojowi umiejętności społecznych, taki jak współdziałanie czy współzawodnictwo. Grając, dzieci muszą zaakceptować pewne reguły i porządek, a dodatkowo uczą się cierpliwości.

Ponadto gry uczą, jak radzić sobie z sukcesem, ale i porażką, dlatego tak ważna jest zdrowa rywalizacja. Zbliżają się urodziny Twojej pociechy? Pożyczka bez bik umożliwi Ci zakup wystrzałowego prezentu, jakim może być gra planszowa, która dopiero co pojawiła się na rynku.