i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

Lifestyle Zdrowie

Muzyka do biegania – jak sprawić, żeby bieganie było przyjemniejsze?

Bieganie to aktywność fizyczna wybierana przez wiele osób. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim temu, że możemy biegać wszędzie. Dzięki temu podczas różnych wyjazdów możemy kontynuować nasz plan treningowy. Żeby zacząć biegać potrzebujemy jedynie wygodne buty i strój dopasowany do aktualnej pogody. W czasie wiosny i lata wielu zaczyna swoją przygodę z bieganiem. Jednak również w okresie jesienno-zimowym możemy spotkać pasjonatów tego sportu, którzy pokonują kolejne kilometry bez względu na pogodę.

Jak zacząć biegać?

Na początku naszej przygody z bieganiem nie musimy inwestować w drogi sprzęt. Na pierwszych treningach pokonane dystanse będą niewielkie, dlatego wystarczą nam wygodne buty, w których chodzimy na co dzień. Najlepszą porą, żeby zacząć biegać jest wiosna lub jesień. W pierwszym wypadku przyzwyczaimy nasz organizm do biegania, a dzięki temu letnie upały nie przeszkodzą nam w wykonywaniu kolejnych treningów. Jesień to również dobra pora, żeby zacząć biegać. Tak naprawdę bieganie w deszczu lub przy minusowej temperaturze jest przyjemne. Wystarczy tylko odpowiednio się ubrać. Pamiętajmy, że kiedy wychodzimy z domu powinno być nam chłodno. Jest to znak, że jesteśmy odpowiednio ubrani. W czasie biegu rozgrzejemy się i będziemy czuć się komfortowo. Biegając w deszczowe dni warto zakupić kurtkę przeciwdeszczową i czapkę z daszkiem. Czapka osłoni twarz przed deszczem, co poprawi naszą widoczność.

W samym bieganiu ważna technika biegu, ale również odpowiednie tempo. Zbyt szybki bieg powoduje zadyszkę, a to z kolei może skutecznie zniechęcić początkujących biegaczy. Podczas biegu powinniśmy móc swobodnie rozmawiać. Jest to odpowiednie tempo. Z czasem będziemy biegać coraz szybciej, jednak na początku często nasz bieg jest niewiele szybszy od marszu. Przed bieganiem powinniśmy się rozgrzać, żeby przygotować nasz organizm do wysiłku. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko ewentualnej kontuzji. Po treningu musimy poświęcić czas na rozciąganie, co zapobiegnie powstawaniu zakwasów następnego dnia.

Bieganie z muzyką

Bieganie z muzyką jest praktykowane przez znaczną część biegaczy. Pomaga to nam się wyciszyć i skupić na ćwiczeniu. W aplikacjach do słuchania muzyki jest wiele playlist, w których znajduje się muzyka do biegania. Jednak najlepiej jest samemu ułożyć sobie składankę ulubionych utworów. Słuchanie muzyki może umilić nam wykonywanie aktywności. Wybierając samodzielnie muzykę do biegania możemy słuchać na zmianę szybkich i wolnych utworów. Podczas słuchania będziemy starali się biec w rytmie piosenek. Jest to fajny sposób, żeby umilić sobie bieganie. Warto także modyfikować playlistę oraz zmieniać trasy biegowe, żeby uniknąć monotonii.