i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

Jak dobrać odpowiednie okulary
Lifestyle

Jak dobrać odpowiednie okulary do różnych kształtów twarzy?

Dobór odpowiednich okularów jest nie tylko kwestią poprawy widzenia, ale także podkreślenia indywidualnego stylu i osobowości. Aby odpowiednio dobrać kształt i kolor opraw, warto zwrócić uwagę na kilka zasad, które pomogą uwypuklić atuty urody oraz harmonijnie wkomponować okulary w nasz wygląd.

Kształt twarzy a kształt oprawek okularów

Zacznijmy od kształtu twarzy. Na rynku dostępne są okulary o różnorodnych formach – od owalnych, przez prostokątne, aż po oryginalne geometryczne i nieoczywiste kształty. Odpowiedni kształt oprawek powinien kontrastować z kształtem twarzy, aby ubarwić jej proporcje.

1. Okulary dla twarzy owalnej – osoby z owalnym konturem twarzy mają największe pole do popisu. Dobrze w każdym kształcie opraw, warto jedynie unikać zbyt dużych rozmiarów, które mogą zaburzyć harmonię rysów.

2. Twór okrągły – zalecane są okulary o kanciastych lub prostokątnych kształtach, które optycznie wysmuklą twarz.

3. Twarz kwadratowa – tutaj doskonale sprawdzą się okrągłe lub owalne oprawki. Pomogą złagodzić i wygładzić ostry zarys szczęki.

4. Twarz trójkątna – zalecane są oprawki, które są szersze u górnej krawędzi, a zwężają się ku dołowi. Przykładem mogą być okulary typu „motyl”.

5. Twarz w kształcie serca – idealne będą okulary o zaokrąglonych dolnych krawędziach, cieńsze u góry, które zrównoważą szerokość czoła z węższym podbródkiem.

Barwa oprawek

Kolejnym ważnym elementem są kolory oprawek. Wybór barwy powinien harmonizować z tonacją skóry, kolorami oczu oraz włosów.

1. Ciepła karnacja – jej posiadacze powinni wybierać oprawki w odcieniach ziemistych, takich jak złoto, brąz, miedź lub ciepłe wersje kolorów.

2. Zimna karnacja – zalecane są okulary w barwach srebra, grafitu, czerni, niebieskiego, różu i zimnych odcieniach brązu.

Kolor włosów także ma znaczenie w doborze okularów:

1. Osoby o włosach ciemnych dobrze wyglądają w wyraźniejszych kolorach i większych kontrastach.

2. Dla blondynów i osób z jasnymi włosami lepsze będą delikatniejsze barwy, unikając ciężkich, zaciemniających ram.

3. Rude włosy ślicznie komponują się z zielenią, brązem czy złotem.

Nie zapominajmy również, że okulary powinny być dopasowane do naszego stylu życia i pracy, którą wykonujemy. Przy długotrwałej pracy przed komputerem warto zwrócić uwagę na specjalne filtry przeciw niebieskiemu światłu, a dla aktywnych – na dodatkowe wzmocnienie opraw.

Podsumowanie

Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, najpierw skonsultuj się ze specjalistą. Zanim kupisz okulary, warto udać się na badanie wzroku. Rzeszów hasztagoptykwawrzon.pl, gdzie oferowana jest fachowa pomoc oraz doradztwo w doborze idealnych oprawek. Dobór odpowiednich okularów to nie tylko kwestia mody, ale przede wszystkim komfortu i zdrowia naszych oczu. Pamiętaj, aby zakupić okulary dopiero po precyzyjnym badaniu wzroku u profesjonalisty. Dobrze dobrane okulary to klucz do poprawy jakości życia oraz wzmocnienia pewności siebie za sprawą podkreślenia atutów naturalnej urody.

Materiał zewnętrzny