i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

Dieta Lifestyle Zdrowie

Zioła na odchudzanie – czy warto je stosować?

Odchudzanie to długotrwały proces, który polega na wprowadzeniu do swojego życia zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej. Podstawą odchudzania jest tak zwany deficyt kaloryczny, czyli spożywanie mniejszej ilość kalorii niż potrzebuje nasz organizm do wykonywania codziennych aktywności. Brakująca ilość kalorii zostanie pobrana z tłuszczu, który jest magazynowany właśnie w tym celu. Zioła są stosowane od lat w medycynie naturalnej. Istnieje również wiele ziół, które mogą pomóc nam w odchudzaniu. Pamiętajmy jednak, że zioła nie pomogą nam schudnąć, jeśli nie zmienimy swojej diety.

Zioła wspomagające odchudzanie

Wśród ziół na odchudzanie możemy znaleźć te pobudzające przemianę materii. To właśnie wolny metabolizm sprawia, że szybko przybieramy na wadze. W tym wypadku pomocne będą zioła takie jak ziele krwawnika, korzeń mniszka lekarskiego, kłącze perzu, szałwia, ziele fiołka trójbarwnego i rumianek. Pomocne w odchudzaniu są także zioła poprawiające trawienie. Należą do nich mięta pieprzowa, pieprz, tymianek, lubczyk, oregano, bazylia, melisa, koper włoski, rozmaryn, majeranek, kminek i imbir. Zioła na odchudzanie możemy kupić w postaci gotowych mieszanek w każdym markecie. Alternatywą jest udanie się do sklepu zielarskiego i skomponowanie własnej kompozycji ziół. W sklepach z suplementami znajdziemy wiele produktów na bazie ziół, które pomogą nam schudnąć. Pamiętajmy jednak, że same zioła nie pomogą nam w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Są one dodatkiem do prawidłowej diety i aktywności fizycznej.

Termogeniki na odchudzanie

Termogeniki to substancje, które przyspieszają metabolizm. Ich działanie polega na podniesieniu temperatury ciała, co sprzyja szybszemu spalaniu tkanki tłuszczowej. W sklepach z produktami dla sportowców znajdziemy wiele suplementów przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej. Jednak termogeniki znajdziemy także w kuchni. Są nimi ostre przyprawy takie jak pieprz cayenne, imbir czy ostre papryczki. Przyspieszają one proces trawienia i mają działanie rozgrzewające. Dzięki temu szybciej pozbywamy się nadmiaru tłuszczu z organizmu. Oprócz tego powinniśmy zacząć pić zieloną herbatę. Kilka filiżanek dziennie sprawi, że spalimy więcej kalorii. Dodatkowo zielona herbata pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi, obniża poziom cholesterolu i reguluje procesy trawienne. Kofeina również przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Jednak, żeby tak było musimy spożywać około 300 mg kofeiny dziennie. Jest to równowartość trzech filiżanek kawy.