i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

koszula nocna
Moda

Bielizna na noc, czyli jak modnie powiedzieć dobranoc?

Wybór bielizny nocnej damskiej podyktowany jest przede wszystkim własnymi preferencjami kobiety, a także i porą roku. Inne bowiem ubrania do spania wybieramy latem, gdy temperatura nawet nocą jest bardzo wysoka, inne zaś zimą, gdy często nocą temperatura spada znacznie poniżej zera. Podpowiadamy, jak wybrać idealną bieliznę nocną damską i zapewnić sobie tym samym słodkie sny.

Modnie także w nocy

Kobiety przywiązują ogromną wagę do tego, jak wyglądają za dnia, ale także i nocą. Idealna bielizna nocna damska, taka jak np. https://ulubionabielizna.pl/pol_m_Bielizna-nocna-100.html  zapewnia przede wszystkim wygodę, która jest podstawą udanego snu. Dlatego też warto wybierać modele wykonane z przyjaznych skórze materiałów, które pozwalają na swobodny przepływ powietrza. Co więcej, bielizna nocna damska musi odpowiadać kobiecie kolorystycznie oraz rozmiarowo. Czasami na noc kupujemy ubrania o jeden rozmiar większe, tak aby czuć się luźno podczas snu i aby nic nas nie uwierało. Bielizna nocna damska powinna także pobudzać zmysły – udowodniono, że to, w czym kładziemy się spać, ma wpływ na jakość naszego snu. Jest z tym tak, jak z odzieżą dzienną. Jeżeli wyglądamy dobrze, czujemy się też dobrze. Co istotne, moda w kontekście bielizny nocnej zwykle się nie zmienia. Od lat nie wychodzą z niej satyny i koronki, a także inne, lekkie i zwiewne materiały.

Bielizna na lato i na zimę

Wybór bielizny damskiej nocnej podyktowany jest także tym, z jaką porą roku mamy do czynienia. Latem szczególnie zadbajmy o to, aby bielizna była lekka i przewiewna. Wtedy też możemy wybierać bieliznę nieco większą, która zapewni nam swobodę ruchu podczas snu. Najlepiej latem sprawdzają się delikatne, krótkie koszule nocne bądź też szorty w połączeniu z topem. Nie rezygnujmy latem z bielizny dedykowanej na noc na rzecz tej, którą nosimy w ciągu dnia. Choć niektóre kobiety popełniają ten błąd, spanie w bieliźnie dziennej może być zwyczajnie niewygodne. Bielizna nocna jest bowiem dostosowana do leżącej pozycji, dzięki czemu jest nam w niej wygodnie. Zimą natomiast wybór bielizny zależny jest w głównej mierze od tego, jaka temperatura panuje w naszych wnętrzach. W przypadku, gdy temperatura przekracza 21 stopni, śmiało możemy wybrać taką samą bieliznę nocną, jak latem. Tymczasem gdy temperatura spada poniżej 21 stopni, bielizna nocna damska powinna przede wszystkim zapewniać ciepło. Możemy więc wybrać koszulę nocną z długim rękawem bądź długie spodnie i bluzkę z długim rękawem, czyli klasyczną pidżamę. Zimą doskonałym dodatkiem będzie także szlafrok lub podomka, które zapewnią uczucie ciepła po wstaniu z łóżka.