i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

Lifestyle Moda Zakupy

Jak zapakować prezent – ciekawe porady

Zakup prezentów to niełatwa czynność. Często nie wiemy bowiem, co podarować najbliższym (prosto z serca), aby byli oni w pełni zadowoleni. Ale nawet, gdy już dokonamy wyboru, mając nadzieję, ze paczuszka (z książką, koszulką itp.) sprawi radość, to jeszcze pozostanie kolejna czynność. Chodzi o to, jak zapakować prezent. Najlepiej jednocześnie ładnie i ciekawie (tajemniczo).

Wybieramy opakowanie i dodatki

Należy zacząć oczywiście od wyboru odpowiedniego opakowania. Dobrze, jeśli będzie ono bardzo proste. Dlaczego? Wtedy możemy użyć więcej przeróżnych dekoracji. Sprawdzi się tutaj nawet zwykły, gładki szary papier, który obwiążemy na przykład kilkoma kolorowymi wstążkami albo sznurkami, które znajdziemy na dnie szuflady. Taki papier warto także owinąć delikatną tkaniną lub ewentualnie przezroczystą folią. Chyba że używamy innego – dekoracyjnego. Wtedy wspomniane ozdoby będą oczywiście zbędne

Wato też dołożyć np. bombkę o wyraźnej, kontrastowej barwie czy świeżą, bardzo pachnącą gałązkę z choinki (sprawdzi się to idealnie w przepadku prezentów w dniu Bożego Narodzenia). Przyda się również ażurowa tkanina z różnorodnych splotów lnianych czy bawełnianych (tzw. popularna koronka). Może być ona dowolnej szerokości i mieć różny kolor – tu rządzi kwestia rodzaju prezentu i własnej wyobraźni. Co więcej, aby szary papier nabrał znacznie przyjemnych barw, możemy go pomalować albo podstemplować.

Jak zapakować prezent – inne pomysły

Świetnie sprawdzą się nietypowe, bardzo oryginalne kształty. Chodzi oczywiście o wszelkie prezenty nieforemne, które trudno zapakować. Nie zawsze przecież w tym wypadku wystarczy jakieś zwykłe, pierwsze z brzegu pudełko. Dlatego warto trzymać stare pudła po urządzeniach domowych. To właśnie w nie można z łatwością nasz podarunek schować, oklejając owo opakowanie odpowiednim, kolorowym papierem.

A co, kiedy prezent jest tak duży, że niewygodnie go przenosić z jednego miejsca na drugie? Jest pewien sposób, który pomoże naprawić ten problem. Jest nim np. zapakowanie upominku jakąś, wspomnianą już wyżej nieprzezroczystą folią na kształt cukierka (dodatkowo warto pod nią włożyć bibułkę albo cienki papier).

Aby nasza niespodzianka była jeszcze ciekawsza, możemy zastosować bilecik z imieniem. Prezent podpiszmy bezpośrednio na na opakowaniu. Dobra jest tutaj forma stempelków, ale lepsze będzie dołączenie odpowiedniego, skromnego (ewentualnie trochę posypanego brokatem) bileciku. Takiego, który ma świąteczny, piękny kształt. Z podpisem informującym o tym, komu ów niezwykły prezent jest przeznaczony.