i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

Moda Uroda Zakupy

Jak w odpowiedni sposób prać ubrania?

Podczas domowych porządków wykonuje się zazwyczaj bardzo wiele czynności. Wśród nich można wymienić przede wszystkim pranie. Powinno się je wykonywać w odpowiedni sposób, aby ubrania, które pierzemy zachowały swój pierwotny wygląd. Dzięki temu z powodzeniem będą mogły nam służyć przez wiele długich lat, bez utraty swoich właściwości. Wiele osób zastanawia się, jak prać ubrania. Warto poznać najbardziej podstawowe zasady podczas wykonywania tej czynności.

Segregowanie ubrań

Przede wszystkim przed praniem należy w odpowiedni sposób posegregować wszystkie ubrania. Najlepiej jest je podzielić na trzy kolory: białe, ciemne i czarne, a także kolorowe oraz jasne. Będzie to najlepsze rozwiązanie spośród wszystkich możliwych. Nie powinno się ze sobą mieszać podczas prania różnych kolorów ubrań, ponieważ mogą one farbować. Można również segregować ubrania ze względu na tkaniny, z jakich zostały one wykonane. Również jest to bardzo polecane rozwiązanie.

Sprawdzenie ubrań

Przed praniem powinno się sprawdzić wszystkie ubrania. Bardzo istotne jest w szczególności opróżnienie ich kieszeni, ponieważ mogą się w nich znaleźć różne przedmioty. Jeśli będą zbyt ostre to mogą porwać ubrania, które będą się znajdowały w bębnie pralki, dlatego warto tego unikać. Oprócz tego powinno się zapiąć wszystkie zamki oraz guziki w pranej odzieży, a także wywinąć ubrania na lewą stronę. Dzięki temu z całą pewnością nasze ubrania pozostaną w bardzo dobrym stanie przez wiele lat.

Wybór preparatu do prania

Podczas prania bardzo istotny jest również wybór odpowiedniego preparatu. W sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane środki do prania, które różnią się między sobą przede wszystkim sposobem działania. Wśród nich można wymienić na przykład proszki, płyny, a także kapsułki. Warto wybrać produkt, który będzie nam odpowiadał, ponieważ mają one podobne działanie. Jednak do delikatnych rodzajów odzieży warto wybierać łagodniejsze w działaniu produkty, takie jak na przykład płyny czy żele do prania.

Wybór trybu prania

Bardzo istotny jest również odpowiedni wybór trybu prania, a także jego temperatury. Materiały koronkowe, jedwabne oraz wełniane powinno się prać w trzydziestu stopnicach Celsjusza, ponieważ są to wyroby bardzo delikatne. Większość ubrań używanych na co dzień można prać w temperaturze czterdziestu stopni. Natomiast takie produkty jak obrusy, pościel oraz ubranka dla dzieci mogą być prane w sześćdziesięciu stopniach Celsjusza. Jedną z najwyższych możliwych do uzyskania temperatur prania jest dziewięćdziesiąt stopni. Zazwyczaj na tym trybie pierze się ręczniki.