i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

Moda

Londyński temperament zegarków Sekonda

Krajem słynącym z mechanizmów zegarkowych jest Szwajcaria. W XXI wieku popularnością cieszą się również marki japońskie, rosyjskie oraz brytyjskie. Zegarki Sekonda to propozycja skierowana do tych ostatnich, czyli miłośników wyspiarskich klimatów.

Wybór zegarka

Zegarek to akcesorium, które powinno odzwierciedlać cechy posiadacza. Przestał pełnić rolę wyłącznie praktyczną. Obecnie to ozdoba, stosowana do różnych stylizacji. Kobiety posiadają większe pole do manewru przy wyborze dodatków. U mężczyzn zegarek stanowi centrum, na które zwraca uwagę większość obserwatorów.

Zegarki Sekonda powinny trafić w gusta miłośników eleganckiego, casualowego stylu. Staranne wykonanie i wysoka jakość są powiązane z brytyjskim temperamentem. Firma nie ogranicza się jednak do produkcji akcesoriów wyłącznie dla zwolenników powagi. W swojej ofercie posiada bowiem bardziej sportowe propozycje. Nikogo nie powinien zadziwić fakt, że konkretny model dobiera się pod kątem aktualnie noszonej stylizacji.

Historia marki

Firma może pochwalić się ponad pięćdziesięcioletnią tradycją. Powstała w 1966 roku i od razu zastosowała agresywną kampanię marketingową. Odważne posunięcie zapewniło sukces na krajowym rynku. Drugą trafioną decyzją było zaufanie mechanizmowi kwarcowemu.

Przed „rewolucją” stosowano ręczny naciąg. Zegarki Sekonda poszły o krok naprzód i wykorzystano w nich znany do dzisiaj mechanizm kwarcowy. Jego przewaga była naturalna. Żmudny proces nastawy zastąpiono poprzez automatyzację. Przełożyło się to na cenę finalną, ale również uproszczenie konstrukcji. Barierę miliona sprzedanych sztuk zegarków Sekonda na świecie przekroczono już w 1978 roku.

Brytyjski potentat zegarkowy

Firma była już pod koniec lat osiemdziesiątych najpopularniejszym przedstawicielem na rynku zegarków z Wielkiej Brytanii. Charakteryzuje się do dnia dzisiejszego: solidnym wykonaniem, dbałością o detale oraz sprawną obsługą klienta.

Ciekawostką może być mało znany fakt o samym mechanizmie zegarków Sekonda. Są bowiem produkcji japońskiej. Zastosowane rozwiązanie charakteryzuje się dokładnym odmierzaniem czasu oraz wysoką trwałością.

Firma Sekonda oferuje dzisiaj pełne spektrum modeli zegarków. Z wyborem odpowiedniego akcesorium nie powinna mieć kłopotu ani kobieta, ani mężczyzna. Dużą różnorodność zapewnia nie tylko styl zegarka, ale również jego wykończenie. Klient może wybrać: pasek lub bransoletę, kolorystykę, wzór wyświetlacza, gadżety (datownik itp.), a także elementy dekoracyjne. Jakość wykonania do dnia dzisiejszego badają specjalnie wyszkolenie testerzy.