i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

Lifestyle Uroda Zakupy

Szczoteczka soniczna do twarzy – wszystko co należy wiedzieć

Szczoteczki soniczne w zaskakującym tempie zyskują na popularności, dzięki czemu coraz więcej popularnych marek kosmetycznych wprowadza je na stałe do swojej oferty. Zasłynęły jako rewolucja w dziedzinie oczyszczania twarzy a producenci chwalą je, jako oczyszczanie porównywalne do tego w salonie kosmetycznym. Nic więc dziwnego, że tak wiele kobiet decyduje się na owy zakup. No bo przecież, która z nas nie marzy o wiecznie młodej, lśniącej i rozpromienionej cerze czy rozprawieniu się z problemem zaskórników i innych skaz?

Na czym polega szczoteczka soniczna do twarzy – jak jej używać?

Szczoteczka soniczna to produkt niedawno rozsławiony w Polsce. Eksperci twierdzą, że w porównaniu z oczyszczaniem twarzy rękoma – szczoteczka soniczna jest aż sześć razy skuteczniejsza. Podstawą jej działania są drgania, różnią się one w szczególności częstotliwością wykonywanych ruchów, ale także kształtem, wielkością, mogą być bezprzewodowe jak i przewodowe. Te bardziej zaawansowane, potrafią wykonać 300 ruchów w ciągu jednej sekundy. Należy pamiętać, aby stosować ją na skórę pozbawioną makijażu oczu, w tym przypadku szczoteczka zazwyczaj się nie sprawdza. Do oczyszczania twarzy tą metodą potrzebujemy, prócz oczywiście szczoteczki – jedynie naszego ulubionego kosmetyku oczyszczającego, świetnie sprawdzi się, np. pianka. Usuwa ona nie tylko resztki kosmetyków, ale także sebum czy zanieczyszczenia. Świetnie sprawdzi się także podczas problemów z zapchanymi porami. Szczoteczka soniczna pobudza mikrokrążenie w skórze, dzięki czemu jest swego rodzaju masażem twarzy. Pomaga także zdecydowanie efektowniej i lepiej wchłonąć się wszelkim kosmetykom, mocno regenerując przy tym naskórek. Warto zwrócić również uwagę na fakt, iż makijaż o wiele lepiej będzie trzymał się na dobrze oczyszczonej twarzy.
Szczoteczkę soniczną zaleca się używać kilka razy w tygodniu. Konieczne jest – aby służyła nam długo i efektownie dbanie także o oczyszczanie jej samej. Należy myć ją przynajmniej raz w tygodniu, a wymienne końcówki zmieniać co 3 miesiące.

Szczoteczka soniczna do twarzy – przeciwskazania

Z pewnością szczególnie ostrożne powinny być osoby o bardzo wrażliwej cerze, skłonnej do podrażnień. Wówczas oczywiście jak najbardziej można spróbować działania szczoteczki, ale należy przy tym bacznie obserwować wszelkie pojawiające się zmiany. Nie podlega wątpliwościom, iż w przypadku, np. łojotokowego zapalenia skóry, zapalenia mieszków włosowych czy świądu – przed zastosowaniem powyższej metody oczyszczania należy skonsultować się z dermatologiem. Osoby cierpiące na przewlekłe alergie, również powinny ostrożnie podchodzić do takich nowości.