i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

Moda Uroda

Jak dobrać kolor makijażu do koloru oczu?

Do każdej z nas pasuje inny makijaż. Zależy to od tego, jaki mamy kolor włosów, karnacji czy też oczu. Najczęściej to właśnie ten ostatni element odpowiada za to, jakie barwy powinniśmy użyć w makijażu. Znając podstawowe zasady dobierania kolorów możemy stworzyć naprawdę piękne stylizacje. Wystarczy tylko kilka informacji, a już dużo łatwiej będzie nam się malować! Odpowiednio dobrany makijaż potrafi niesamowicie podkreślić naszą urodę, a także wydobyć głębie barwy naszych oczu. Oto, jak to osiągnąć!

Na jakiej zasadzie dobiera się kolory w makijażu?

Złotą zasadą dobierania kolorów do naszych tęczówek jest stosowanie się do palety barw. Na jej podstawie możemy w prosty sposób sprawdzić, jakie odcienie będą nam najbardziej pasować! Wszystko opiera się na zasadzie przeciwieństw. Tak więc, jeśli mamy na przykład niebieskie oczy, to powinniśmy stawiać na kolory, które na kole barw są naprzeciwko właśnie niebieskiego. W tym przypadku będą to kolory żółte, pomarańczowe oraz czerwone. Na tej samej zasadzie, posiadaczki oczu zielonych powinny wybierać cienie fioletowe czy różowe. To bardzo prosta reguła, która pozwala na podkreślenie naszej tęczówki i wydobycie głębi jej kolorów.

Jak malować oczy, aby były one najpiękniej podkreślone?

Czasem jednak nie chcemy trzymać się takich sztywnych reguł. Niektóre posiadaczki niebieskich oczu kochają fiolety, więc chcą właśnie takie cienie na swoich powiekach! Z kolei kobiety o piwnych tęczówkach nie lubią różu, a za to kochają żółty – także nic nie stoi na przeszkodzie! Najważniejsze, to czuć się dobrze w makijażu i cieszyć się nim! Poza tym można łatwo łączyć różne kolory w makijażu tak, aby jednocześnie korzystać z ulubionych barw, a także tych, które najlepiej pasują do naszych tęczówek! Poza tym na palecie barw nie mamy wielu kolorów, które są popularne w paletach cieni. Mowa tu o wszelkich odcieniach nude, a także brokacie, satynie czy perłowych formułach. To także ma wpływ na to, jak wyglądają nasze oczy!

Baw się makijażem i podkreślaj swoje piękno!

Choć zasady co do malowania oczu są dość jasne, to obecnie mamy naprawdę ogromną dowolność. Bogactwo najróżniejszych kolorów cieni, a także ich różne formuły pozwalają na niezwykłe połączenia. Są one oparte nie tylko na znanych regułach, ale także na tym, co po prostu lubimy i wybieramy! Więcej o technikach i trendach w makijażu przeczytasz na: http://e-stylist.pl.