i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

Lifestyle Moda Zakupy

Jak wybrać idealny komplet bielizny?

Bielizna jest tym elementem garderoby, którego na co dzień nie widać. Jest to jednak jeden z najważniejszych elementów damskiej garderoby. To bielizna sprawia, że kobieta jest w stanie zatuszować mankamenty figury i podkreślić jej atuty. Jak wybrać bieliznę, by pasowała do figury oraz stroju?

Komplety bielizny na różne okazje

Komplety bielizny damskiej są bardzo różnorodne ze względu na kolor, wzór czy fason. W zestawie bielizny najczęściej znajdują się majtki oraz biustonosz, który bardzo często nastręcza bardzo dużo problemów z wyborem. Jak sobie z tym poradzić?

Komplety damskiej bielizny push – up mają pomóc wymodelować, podnieść oraz optycznie powiększyć biust. Biustonosze, które zakładamy pod t-shirty są gładkie i nie mają żadnych ozdób, dzięki temu bluzka leży idealnie. Wyróżniamy również koronkowe, zdobione staniki, które idealnie sprawdza się do grubszej odzieży, pod którą faktura stanika nie będzie widoczna.

Miękkie biustonosze od kilku już sezonów bardzo chętnie wykorzystywane są przez panie. Są bardzo eleganckie i piękne, dzięki zastosowaniu efektownej koronki. Są to idealne biustonosze dla kobiet o mniejszych piersiach, gdyż zapewniają wyłącznie lekkie podtrzymanie. Są eleganckie, gustowne i bardzo wygodne.

Na specjalne okazje warto sięgnąć po komplety bielizny damskiej wieczorowej, która wzbogacona jest o pas do pończoch. Takie zestawy bielizny mogą być wyposażone w majtki typu stringi, figi czy brazyliany.

Komplety bielizny sportowej również są dostępne. W takich zestawach mamy sportowy biustonosz, którego zadaniem jest zabezpieczyć biust w trakcie ćwiczeń oraz majtki. Staniki sportowe mają różne stopnie usztywnienia w zależności od intensywności ćwiczeń do jakich są przeznaczone. Bardzo dobrze sprawdza się również wygodna bielizna bezszwowa.

Jak dobrać kolor bielizny do stroju?

Komplety bielizny najczęściej występują w kolorze czarnym, białym oraz cielistym. Ciekawą alternatywą na lato jest bielizna w delikatne kwiatowe wzory, które wyglądają niezwykle wdzięcznie i subtelnie. Jest to bielizna, która idealnie sprawdzi się do letnich, zwiewnych sukienek.

Do czarnych bluzek najkorzystniej wybierać czarne staniki. Jest to bardzo ważne w sytuacji, gdy bluzka jest delikatnie prześwitująca. Nie znaczy to, że do białej bluzki panie powinny zakładać biały stanik. Jest to często popełniany błąd, który wpływa na wygląd stylizacji. Do białej bluzki najkorzystniej jest wybrać cielisty komplet bielizny. Dzięki temu bielizna będzie zupełnie niewidoczna.

Wybierając bieliznę należy również zwrócić uwagę na jej dopasowanie. Bielizna, która zbyt mocno obciska ciało tworzy nieestetyczne „wałki”. Bielizna, która jest zbyt luźna nieprawidłowo formuje piersi.

Bielizna w roli głównej

Bielizna nie zawsze musi być schowana i dobrze ukryta. Można pozwolić sobie na uchylenie rąbka tajemnicy. Trzeba jednak pamiętać, że na taki zabieg można pozwolić sobie w bardzo niewielu sytuacjach. Randka czy spotkanie towarzyskie to sytuacje, które pozwalają na odrobinę luzu. Na spotkaniach oficjalnych czy w pracy widoczna bielizna jest dużym nietaktem.