i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

cellulit
Uroda

Najlepsze sposoby na cellulit – kosmetyki i pielęgnacja

Problem cellulitu może dotknąć każdej kobiety. Niekiedy borykają się z nim także mężczyźni, jednak nie jest to tak częste. Tak zwana “pomarańczowa skórka” potrafi naprawdę napsuć nam krwi. Można próbować różnych rzeczy, testować, szukać, czytać, a on i tak nie chce nas opuścić! Niestety, ale problem może nie leżeć w kosmetykach czy pielęgnacji, ale mieć także inne podłoże. Trzeba więc zapoznać się z naszymi nawykami i trybem życia, aby móc efektywnie walczyć z cellulitem.

Pielęgnacja ciała z cellulitem – co wybrać?

Zacznijmy jednak od kosmetyków, które warto mieć przy walce z pomarańczową skórką. Co to przede wszystkim balsamy, sera i żele, które codziennie wmasowuje się w ciało. Mogę mieć one formułę rozgrzewającą, co jest dodatkowym atutem kosmetyku. Warto wyposażyć się także w specjalne szczotki lub bańki chińskie, które są bardzo skuteczne w walce z cellulitem. Masowanie nimi ciała pozwala rozbić tłuszcz i ujędrnić skórę. Trzeba jednak pamiętać, że walka z cellulitem to przede wszystkim wytrwałość! Trzeba być systematycznym i nie odpuszczać codziennej pielęgnacji. Kosmetyki znajdziesz tutaj: http://onlinedrogeria.pl.

Jak tryb życia wpływa na powstawanie cellulitu?

Pomarańczowej skórki nie pozbędziemy się tylko przez odpowiednią pielęgnację. Najszybsze i najbardziej widoczne efekty osiągniemy zmieniając nasze nawyki i tryb życia. Do powstawania cellulitu w dużym stopniu przyczynia się zła dieta, brak ruchu a także w największym stopniu brak odpowiedniego nawadniania! Codziennie powinniśmy pić przynajmniej dwa litry wody. Jeśli zmagasz się z cellulitem – bardzo tego pilnuj! Warto wprowadzić też ruch do codziennego życia. Zacznij spacerować, liczyć kroki albo wybierz się na rower. Nie musi być to od razu niesamowity wysiłek. Drobnymi ruchami uda Ci się zmienić styl życia, a tym samym zwalczyć cellulit. Koniecznie sprawdź także, jakie zmiany w diecie należy wprowadzić. Niektóre składniki bardzo mocno wpływają na nasz cellulit!

Nierówna walka, którą da się wygrać!

Zwalczanie cellulitu nie jest proste. Często walka trwa naprawdę długo. Jednak nie możemy się poddawać i odpuszczać. Konieczne jest, aby trwać w swoich postanowieniach! Choć może nam się wydawać, że nie widać żadnych zmian, to wcale tak nie jest. W końcu cellulit widocznie się zniweluje, aż w końcu całkowicie nam odpuści. Dlatego nie poddawaj się i staraj się codziennie dbać o pielęgnację, pić dużo wody i zmienić swoje codzienne nawyki!