i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

Lifestyle Moda Uroda

Baza pod makijaż – zastosowanie, aplikacja, dobór produktu do cery

Baza pod makijaż to jeden z produktów kosmetycznych, który odgrywa kluczową rolę w kobiecym make-upie. Wiele pań zapomina o tym, nakładając podkład i puder bezpośrednio na skórę twarzy. To spory błąd – baza pod makijaż doskonale wygładza i przygotowuje cerę do make-upu.

Zastosowanie bazy pod makijaż

Baza pod makijaż to kosmetyk mający lekką konsystencję, przypominającą nieco krem lub żel. Stosuje się ją na oczyszczoną twarz, tuż przed użyciem podkładu. Rolą bazy jest przede wszystkim wygładzenie cery, złagodzenie wszelkiego rodzaju podrażnień, wyrównanie jej koloru i poziomu nawilżenia oraz pozbawienie drobnych przebarwień. Baza pod makijaż ma być zatem gruntem dla kolejnych produktów (korektor, podkład, puder), aby w rezultacie lepiej się rozprowadzały, a stworzony za ich pomocą make-up był jak najtrwalszy. Co ważne, baza pod makijaż może być stosowana przy każdym typie cery. Trzeba jednak zwrócić uwagę na rodzaj produktu i dobrać go do swojej skóry.

Baza pod makijaż – rodzaje

Producenci kosmetyków oferują bardzo różne bazy. Do najpopularniejszych zalicza się przede wszystkim wersje silikonowe, które dobrze komponują się z raczej lekkimi podkładami. Silikonowa baza pod makijaż najlepiej sprawdza się w przypadku cery suchej. Również osoby starsze powinny sięgać po tego typu produkt.
Ciekawą wersją są bazy z naturalnych olejów, np. różanego czy lnianego. Są dość uniwersalne – mogą być stosowane przy skórze przesuszonej i tłustej.
Kobiety, którym zależy m.in. na zminimalizowaniu widoczności porów, powinny zdecydować się na żelowe bazy pod makijaż. Tego rodzaju kosmetyk dobrze radzi sobie również z ograniczaniem wydzielania sebum, dlatego rekomendowany jest posiadaczom cery tłustej. Innym dobrym wyborem będzie w tym przypadku baza zastygająca, która świetnie matuje skórę.
Wśród baz pod makijaż można także wyróżnić wersje o właściwościach rozświetlających. Nie brak w sklepach również opcji kolorowych (m.in. zielonych, białych, morelowych). Ich główną funkcją jest neutralizowanie przebarwień, popękanych naczynek i cieni pod oczami.

Aplikacja bazy pod makijaż

Baza pod makijaż to świetny produkt, który może w dużym stopniu wpłynąć na jakość i trwałość make-upu. Aby było to możliwe, kosmetyk musi być jednak nałożony w prawidłowy sposób. Przede wszystkim bazę pod makijaż stosuje się po dokładnym oczyszczeniu skóry. Istotne jest także użycie toniku i produktu nawilżającego. Po wchłonięciu kremu można sięgnąć po bazę i cienką jej warstwę precyzyjnie rozprowadzić na całej twarzy. Warto pamiętać, że przesadna ilość produktu da efekt raczej odwrotny od oczekiwanego.