i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

bielizna
Moda

Triumph Amourette – koronkowa linia bielizny

Nieprawidłowo dobrany stanik, za duży lub za mały, to częsta przyczyna dolegliwości bólowych. Udowodniono, że ok. 80% kobiet, które noszą nieprawidłowy rozmiar tej części bielizny odczuwa ból wywołany uciskiem na nerwy w obszarze przestrzeni międzyżebrowej. Tymczasem okazuje się, że ogromna ilość kobiet kieruje się przy wyborze bielizną przede wszystkim jej urodą, modą i ceną, natomiast stanik ma po prostu „pasować”. 

Triumph Amourette, czyli sztuka brafittingu

Brafitting jako usługa doradztwa doboru biustonosza została spopularyzowana w Polsce ok. 2000r. Wówczas ruszyła fala młodej emigracji do krajów Unii Europejskiej. Kobiety niezadowolone z oferty dostępnej w polskich sklepach zaczęły sprowadzać stamtąd staniki do użytku własnego, ale i jako zalążek przedsiębiorczości. Największym problemem stanowiła dla nich rozmiarówka biustonosza i jej zakres, wobec standardowej dostępnej wówczas w kraju. Właściwie jedyną marką utrzymującą pełen zakres rozmiarówki był Triumph International, szwajcarska firma produkcji bielizny. Polskie przedsiębiorstwa długo nie były w stanie utrzymać takiej jakości, by w trakcie kupowania stanika można było kierować się wyłącznie wskazaniem rozmiaru. 

Wielkość miseczki dla Triumph Amourette

Założenia brafittingu łatwo zweryfikować na podstawie jednej z linii staników, np. Triumph Amourette. Wielkość miseczki dobiera się na podstawie pomiaru obwodu samego biustu i obwodu pod biustem. Liczbę jaka powstaje w wyniku pomiaru obwodu pod biustem należy odjąć od wyniku pomiaru obwodu w biuście. Powstaje różnica, którą należy porównać z ogólnie przyjętą rozmiarówką. Gdy różnica ta wynosi 2,5 cm wskazuje ona na miseczkę A, w przypadku różnicy 5cm będzie to miseczka B, a liczba ok. 7,5 cm pokaże miseczkę C. Aktualnie na polskim rynku dostępne są miseczki do litery PP, biorąc pod uwagę system brytyjski. Warto jednak pamiętać, że każdy producent tworząc odrębną linię bielizny, np. takiej jak Triumph Amourette wykorzystuje różne materiały, które mogą zaburzyć proste porównanie. Dlatego precyzyjne liczby działają przede wszystkim w obrębie tej samej linii jednego producenta.

Sister Sizing w Triumphie Amourette

Dobierając stanik do figury, obwodu piersi i wielkości miseczek warto pamiętać o jednym triku, który zwykle zalecają sprzedawcy posiadający wiedzę w zakresie brafittingu. To metoda sister sizing polegająca na weryfikacji zmiany rozmiaru stanika na taki, którego miseczki mają podobną pojemność, ale obwód biustonosza jest mniejszy lub większy. W ten sposób bardzo delikatnie można skorygować rozmiar do perfekcji.