i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

Moda

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Jest ono wykorzystywane przede wszystkim do regeneracji zniszczonych włosów i do tego celu najczęściej używana jest taka substancja jak keratyna. Zabieg tego rodzaju jest chętnie wykonywany przez wiele kobiet, niezależnie od ich wieku.

Dla kogo prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów jest przeznaczone dla bardzo szerokiej grupy odbiorców, jednak najczęściej korzystają z niego kobiety. Zabieg tego rodzaju jest najczęściej wykonywany przy pojawieniu się różnego rodzaju problemów na włosach. Wśród nich można wymienić przede wszystkim puszenie się włosów, a także ich trudne układanie. Oprócz tego prostowanie włosów może być również z powodzeniem stosowane w przypadku odczuwania suchości na skórze głowy, ponieważ daje fantastyczne rezultaty. Zabieg prostowania włosów można nawet przeprowadzić na włosach bardzo zniszczonych, ponieważ w dobry sposób może in wpłynąć na ich ogólną kondycję.

Czym jest keratyna?

Zabieg keratynowego prostowania włosów wykonywany jest przede wszystkim z użyciem takiej substancji jak keratyna. Ma ona fantastyczne właściwości, dlatego jest tak chętnie używana przez wiele kobiet. Keratyna w fantastyczny sposób regeneruje uszkodzone włosy, dlatego korzystanie z niej jest polecane w przypadku włosów trudnych do układania i bardzo zniszczonych. Jednak podczas zabiegu wykorzystywane są również inne aktywne substancje o bardzo dobrym działaniu na włosy i skórę głowy.

Jak wygląda prostowanie włosów?

Zabieg keratynowego prostowania włosów nie jest zbyt skomplikowany w swoim przebiegu. Polega on głównie na wprasowaniu we włosy preparatów zawierających keratynę oraz inne korzystne substancje aktywne. Wykorzystuje się do tego celu żelazko fryzjerskie, które osiąga bardzo wysokie temperatury, ułatwiające przeprowadzenie całego procesu. Pod wpływem ciepła łuska włosa jest otwierana i do wewnątrz niej mogą wniknąć wszystkie korzystne substancje.

Efekty prostowania włosów

Z całą pewnością można stwierdzić, że efekty keratynowego prostowania włosów są bardzo dobre i warto skorzystać z tego rodzaju zabiegu. Wykorzystanie substancji takiej jak keratyna w fantastyczny sposób nawilża włosy, a także je wygładza. Dzięki temu nabierają one zdrowego wyglądu oraz niepowtarzalnego blasku. Dużo łatwiej się je układa i są bardziej podatne na wykonywanie wszelkiego rodzaju stylizacji. Dlatego warto się zdecydować na przeprowadzenie takiego zabiegu, ponieważ ma on szereg zalet.

Bezpieczeństwo

Przed wykonaniem zabiegu keratynowego prostowania włosów warto upewnić się, że preparat do tego wykorzystywany jest w pełni bezpieczny. Powinien on mieć wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty, dzięki którym będziemy mieć gwarancję korzystnych efektów jego stosowania. Oprócz tego dwa tygodnie po wykonanym zabiegu nie powinna się na przykład farbować włosów. Warto również wybrać w pełni profesjonalny zakład fryzjerski do przeprowadzenia keratynowego prostowania włosów, ponieważ wtedy będziemy mieć pewność wysokiej jakości usług.