i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

meble do salonu fryzjerskiego
Zakupy

Jakie meble do salonu fryzjerskiego wybrać? Obowiązkowe 4 elementy!

Urządzanie salonu fryzjerskiego to dla wielu osób dość czasochłonny proces. Należy wybrać odpowiednie meble, które będą nie tylko dobrze się prezentowały w przestrzeni, ale przede wszystkim będą praktyczne. Przygotowaliśmy dzisiaj kilka najważniejszych elementów, które obowiązkowo powinny znaleźć się w każdym salonie, aby przestrzeń była zarówno komfortowa dla klientów, jak i funkcjonalna dla fryzjerów.

Recepcja fryzjerska

Recepcja często połączona jest z poczekalnią. To pierwsze miejsce, które widzą klienci, dlatego warto urządzić według przemyślanego planu, aby zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie. Po pierwsze zadbaj o wygodną kanapę lub fotele oraz niewielki stoliczek kawowy.  Jeżeli zatrudniasz osobną sekretarkę, zadbaj również o estetycznie wyglądające stanowisko dla tej osoby. Najlepiej sprawdza się połączenie funkcjonalności z ponadczasową elegancją.

Wygodne fotele fryzjerskie

Idealny fotel fryzjerski do salonu należy wybrać z należytą uwagą, Oprócz zapewnienia klientce lub klientowi komfortowego wypoczynku podczas strzyżenia, to powinien on również ułatwiać prace fryzjerom. Ergonomiczny kształt, możliwość swobodnego obracania czy zmieniania wysokości siedziska to podstawowe funkcje. Nowoczesne modele posiadają także często opcję masażu oraz doskonale dopasowują się do potrzeb osoby siedzącej. Oryginalne wzornictwo oraz doskonała jakość wykonania sprawią, że klienci będą wychodzić z salonu jeszcze bardziej zadowoleni.

Myjnia fryzjerska

Zdecydowana większość strzyżeń wymaga wcześniejszego umycia włosów. Oczywiście najwygodniej zrobić to w zlewie oraz komfortowym fotelu. Poszukując odpowiednich mebli fryzjerskich, warto zwrócić uwagę również na dodatki takie jak ochronne gumy do umywalki. Świetne propozycje możesz znaleźć tutaj: https://fryzart.pl/pol_m_Meble-320.html. Należy pamiętać, aby konsola do mycia włosów była spójna z całą aranżacją wnętrza.

Praktyczny przybornik na kółkach

Każdy fryzjer potrzebuje funkcjonalnego przybornika, na którym będzie mógł swobodnie umieścić niezbędne akcesoria. Choć część z nich profesjonaliści trzymają na specjalnym pasku, to na przyborniku na kółkach można komfortowo położyć kosmetyki do pielęgnacji lub sreberka do farbowania. Tego typu mobilna szafka sprawdzi się doskonale przy dynamicznej pracy fryzjera.

Oczywiście nie można zapomnieć także o dodatkach do wystroju wnętrza, które nadadzą niezwykłej atmosfery w salonie. Można pokusić się także o akcesoria takie jak perfumowana mgiełka, nadająca przyjemnego zapachu w całym pomieszczeniu. W poczekalni warto umieścić również aktualne magazyny lifestylowe, które umilą klientom czas w przed cięciem i pielęgnacją.