i-modnie.pl

i-modnie.pl – moda, uroda. lifestyle

Lifestyle Uroda

Olejek do demakijażu – wszystko co trzeba wiedzieć

Oczyszczanie twarzy z makijażu oraz codziennych nieczystości to najważniejszy element pielęgnacji skóry. Jeszcze do niedawna oczyszczałyśmy twarz mleczkiem bądź płynem micelarnym. Dziś do naszych łask wkradł się olejek do demakijażu. Co trzeba o nim wiedzieć, by prawidłowo go używać?

Olejek do demakijażu – czy jest skuteczny?

Olejek do demakijażu to specyfik, którego od lat używają Koreanki. Jego zadaniem jest nie tylko dogłębne oczyszczenie cery, ale również pielęgnacja o odżywienie. Warto wiedzieć, że specjalnie sporządzone mieszanki olejków do demakijażu są ukierunkowane na walkę z konkretnymi dolegliwościami cery.

Olejek do demakijażu idealnie oczyszcza twarz nawet z bardzo mocnych kosmetyków. Dlaczego? Zasada jego działania oparta jest na bardzo prostej zasadzie. Tłuszcz ma za zadania rozpuścić tłuszcz.

Trzeba wiedzieć, że nie powinno się używać jednego olejku do demakijażu. Można robić również własne kompozycje i w ten sposób sprawdzić, po której kuracji skóra będzie czuła się najlepiej. Olejek do demakijażu najczęściej zawiera olej rycynowy, który ma działanie antyseptyczne. Oczyszcza skórę oraz zmiękcza. Kolejny olejek należy dopasować do typu posiadanej cery. Skóra sucha najlepiej zareaguje na olejek ze słodkich migdałów. Do cery mieszanej sprawdzi się olejek z pestek winogron, a do tłustej najlepszy będzie olejek z czarnuszki bądź lniany.

Jak wybrać dobry olejek do demakijażu?

Nie każdy olejek do demakijażu będzie tak samo skuteczny. Wybierając olejek koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego skład.

Dobry olejek do demakijażu nie będzie miał w składzie wody. Ważna jest również mieszanka olejków, która przeznaczona jest do konkretnego rodzaju cery. Przyjemny zapach zapewnią substancje zapachowe. Warto zwrócić uwagę, by były to naturalne olejki eteryczne, które nie podrażnią skóry. Bardzo często do gotowych olejków do demakijażu dodawana jest witamina E, która nie tylko nawilża skórę, ale również ją regeneruje.

Olejek do demakijażu pielęgnuje cerę. Jednocześnie poprawia kondycję brwi oraz rzęs. Reguluje ilość sebum w organizmie oraz łagodzi stany zapalne i pomaga odbudować naturalną barierę ochronną skóry.

Czyszczenie dwuetapowe

Demakijaż olejkiem najskuteczniejszy będzie gdy wykonamy dwa etapy oczyszczania skóry. W pierwszym etapie użyjemy odpowiednio dobranego olejku, by następnie umyć twarz wodą z łagodna pianką lub żelem.

Olejek do demakijażu nakładamy na wilgotną twarz. Delikatnie masujemy opuszkami palców. Trzeba zwrócić uwagę, by nie trzeć mocno, gdyż nie o to nam chodzi. Na rzęsach przytrzymujemy olejek chwile dłużej, a następnie zmywamy go delikatnie wacikiem.

Zmywanie makijażu kończymy myciem twarzy delikatnym żelem lub pianka, której pH zbliżone jest do pH skóry. Kolejnym krokiem jest tonizowanie, którego zadaniem jest wyrównanie pH skóry.