Domowe sposoby na piękne dłonie

0
70

Szorstkie dłonie to problem wielu osób. Pojawia się zwłaszcza w okresie zimowym. Niska temperatura oraz inne czynniki atmosferyczne niekorzystnie wpływa na kondycję skóry dłoni. Dlatego, w okresie zimowym przed wyjściem na dwór warto założyć rękawiczki.

Negatywny wpływ na dłonie

Niską temperatura nie jest jednak jedyną przyczyną suchych dłoni. Negatywny wpływ, mają również detergenty. Szkodliwe działanie środków chemicznych stosowanych przy sprzątaniu łazienki, praniu ręcznym czy myciu naczyń niekorzystnie wpływa na kondycję skóry dłoni. Negatywny wpływ na dłonie mają, nie tylko środki chemiczne, ale również kwasek zawarty w takich owocach, takich jak cytryna. Dlatego warto zakładać gumowe rękawiczki ochronne do sprzątania czy gotowania niektórych potraw.

Negatywnie na dłonie wpływa również zbyt wysoka temperatura wody oraz niewłaściwe kosmetyki, wzruszające dłonie. Dlatego dobrze jest myć ręce letnią wodą z użyciem płynów lub emulsji zawierających składniki natluszczające.

Domowe sposoby na piękne dłonie

Najlepszym sposobem dbania o ładną skórę dłoni jest działanie profilaktyczne. Jednak gdy już dojdzie do przestudzenia skóry rąk warto skorzystać z domowych sposobów pielęgnacji. Jednym z nich jest piling z fusów kawy mielonej. Taki zabieg stosowany codziennie sprawi, że dłonie będą delikatne. Sprawdzonym sposobem jest również nałożenie grubej warstwy tłustego, odżywczego kremu na noc i założenie bawełnianych rękawiczek. Takie rozwiązanie sprawi, że nawet mocno przesuszone dłonie staną się nawilżenie i delikatne. Naturalnym sposobem ma walkę z przesuszoną skóra dłoni jest kąpiel w sumieniu lnianym. Kilka łyżek siemienia należy zalać wrzątkiem. Po wystygnięciu trzeba zanurzyć dłonie w takiej kąpieli przez około 20 minut.

Skutecznym rozwiązaniem jest również 30 minutowy okład parafinowy. Parafinę można kupić bez problemu w każdej aptece.
Jest wiele sposobów na walkę z przesuszonymi dłońmi. Warto korzystać ze sprawdzonych, domowych sposobów. Organiczne składniki nie uczulą wrażliwej skóry dłoni. Dzięki składnikom dostępnym w kuchni można cieszyć się nawilżoną, delikatną skóra rąk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here